Volný čas v Třeboni - co dělat

Co můžete v Třeboni navštívit

 • Expozice Třeboň v Marcipánu - přímo na náměstí, naproti kamenné kašně. Najdete zde kafetérii a dílničku, ve které si můžete vyzkoušet práci s marcipánem.
 • Radniční věž na náměstí, vystoupíte po 101 schodech. Z ochodu věže pak máte krásný výhled na celé centrum a můžete dohlédnout až k rybníku Rožmberk nebo na Kopeček. Možná uvidíte i naše ubytování :)
 • Radniční muzeum také na náměstí
 • Zámek, Schwarzenberskou hrobku
 • Expozici Třeboňska která představuje interaktivní formou celé Třeboňsko.
 • Výstavu Vodníků z Třeboně - tu najdete ve sklepních prostorách zámku. Je přístupná ze zámecké zahrady a lze zakoupit společné vstupné i pro expozici Erbovní bestie, která se nachází v těsné blízkosti.
 • Výstavu Erbovní bestie - spatřit můžete draka, Pegase, jednorožce a další bajné postavy. Najdete ji ve sklepních prostorách zámku.
 • Loutkové divadlo v Třeboni - pravidelně hraje představení pro děti, najdete jej na náměstí. Na podzim se odehrává festival "Pohádková Třeboň".
 • Divadlo J. K. Tyla - nabízí prohlídky s průvodcem, který vás zavede do všech zákoutí hlediště, do šatny herců, na jeviště i zákulisí. Uvidíte technické zázemí, prostory historické i moderní. Pravidelně se zde konají divadelní představení a koncerty.
 • Akvárium Vratislavský dům přímo na náměstí, v horní části. Akvárium najdete ve sklepních prostorách.
 • Dům Štěpánka Netolického - centrum Třeboňského rybníkářského dědictví
 • Galerii buddhistického umění ve Vodárnské věži na Kopečku - ta je vzdálená 100 metrů od našeho ubytování Třeboň Na Kopečku. Je otevřená v sezóně
 • Návštěva pirovaru Regent s prohlídkou a ochutnávkou piva

Kino Světozor

Určitě vás bude zajímat, že kino Světozor v Třeboni je jubilejním čtyřicátým kinem s instalovanou digitální projekcí dle standardu DCI.

Kino najdete na hlavním náměstí a promítá se každý den! Před promítáním si můžete posedět v kinokavárně, nechybí popcorn a dobré pití sebou.

Kino je vybaveno 112 zbrusu novými sedadly a dvousedadly, rozměr promítacího plátna: 3,5 x 7 m.

Bližší informace a program naleznete přímo na strákách kina Světozor www.kinotrebon.cz

 

Výletní lodí okolo Světa

Jedná se o lodní dopravu doslova "kolem Světa". Tím světem je ovšem myšlen rybník svět a cesta kolem Světa trvá 45 minut.

Lodě vyplouvají z přístavu na hrázi od pomníku Jakuba Krčína každou celou hodinu od 11:00 do 18:00 hod. Poslední odjez lodi je 17:00 hod. V pondělí pouze na objednávku.

 

Okružní jízda městem motorovým vláčkem

Hodinová jízda Třeboní pobaví malé děti i dospělé.

Trasa je vedená po hlavních místech Třeboně, v průběhu jízdy můžete slyšet zajímavý výklad. Každý den zahajuje vláček jízdu v 10:00 v parku u lázní Aurora, zde je i konečná zastávka.

Nastoupit můžete na jakémkoli místě a vystoupit opět na stejném místě. Během celého okruhu je zastávka i v autokempu Třeboňský ráj, kde se můžete občerstvit.

Podzimní víkendy v Třeboni

Podzimní víkendy v Třeboni

Babí léto a podzim patří na Třeboňsku a v Třeboni k nejhezčím obdobím v roce. Příroda je krásně zbarvená a klidnější tempo města je znát na každém kroku. Přesto je v Třeboni stále co dělat a co navštěvovat.

Koupání v Třeboni a v okolí

Koupání v Třeboni a v okolí

Pokud přijedete do Třeboně na letní dovolenou, nezapomeňte se zajet vykoupat do některého z rybníků či pískoven. V mimosezoně pak můžete využít kryté bazény v Třeboni, Jindřichově Hradci či Českých Budějovicích.

Třeboň IN-LINE

Třeboň IN-LINE

Vedle cykloturistiky se v posledních letech stává stále populárnější také in-line bruslení. Ani Třeboň a Třeboňsko nechce být v této oblasti sportovního vyžití pozadu a proto nabízí několik tipů pro in-line bruslaře.

ubytování Třeboň penzion Na Kopečkuubytování v chatě Třeboňubytování Třeboňubytování Třeboň penzionceník ubytování Třeboňkontakt ubytování Třeboňapartmán Třeboň

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout