Volný čas v Třeboni - co dělat

Co můžete v Třeboni navštívit

 • Expozice Třeboň v Marcipánu - přímo na náměstí, naproti kamenné kašně. Najdete zde kafetérii a dílničku, ve které si můžete vyzkoušet práci s marcipánem.
 • Radniční věž na náměstí, vystoupíte po 101 schodech. Z ochodu věže pak máte krásný výhled na celé centrum a můžete dohlédnout až k rybníku Rožmberk nebo na Kopeček. Možná uvidíte i naše ubytování :)
 • Radniční muzeum také na náměstí
 • Zámek, Schwarzenberskou hrobku
 • Expozici Třeboňska která představuje interaktivní formou celé Třeboňsko.
 • Výstavu Vodníků z Třeboně - tu najdete ve sklepních prostorách zámku. Je přístupná ze zámecké zahrady a lze zakoupit společné vstupné i pro expozici Erbovní bestie, která se nachází v těsné blízkosti.
 • Výstavu Erbovní bestie - spatřit můžete draka, Pegase, jednorožce a další bajné postavy. Najdete ji ve sklepních prostorách zámku.
 • Loutkové divadlo v Třeboni - pravidelně hraje představení pro děti, najdete jej na náměstí. Na podzim se odehrává festival "Pohádková Třeboň".
 • Divadlo J. K. Tyla - nabízí prohlídky s průvodcem, který vás zavede do všech zákoutí hlediště, do šatny herců, na jeviště i zákulisí. Uvidíte technické zázemí, prostory historické i moderní. Pravidelně se zde konají divadelní představení a koncerty.
 • Akvárium Vratislavský dům přímo na náměstí, v horní části. Akvárium najdete ve sklepních prostorách.
 • Dům Štěpánka Netolického - centrum Třeboňského rybníkářského dědictví
 • Galerii buddhistického umění ve Vodárnské věži na Kopečku - ta je vzdálená 100 metrů od našeho ubytování Třeboň Na Kopečku. Je otevřená v sezóně
 • Návštěva pirovaru Regent s prohlídkou a ochutnávkou piva

Kino Světozor

Určitě vás bude zajímat, že kino Světozor v Třeboni je jubilejním čtyřicátým kinem s instalovanou digitální projekcí dle standardu DCI.

Kino najdete na hlavním náměstí a promítá se každý den! Před promítáním si můžete posedět v kinokavárně, nechybí popcorn a dobré pití sebou.

Kino je vybaveno 112 zbrusu novými sedadly a dvousedadly, rozměr promítacího plátna: 3,5 x 7 m.

Bližší informace a program naleznete přímo na strákách kina Světozor www.kinotrebon.cz

 

Výletní lodí okolo Světa

Jedná se o lodní dopravu doslova "kolem Světa". Tím světem je ovšem myšlen rybník svět a cesta kolem Světa trvá 45 minut.

Lodě vyplouvají z přístavu na hrázi od pomníku Jakuba Krčína každou celou hodinu od 11:00 do 18:00 hod. Poslední odjez lodi je 17:00 hod. V pondělí pouze na objednávku.

 

Okružní jízda městem motorovým vláčkem

Hodinová jízda Třeboní pobaví malé děti i dospělé.

Trasa je vedená po hlavních místech Třeboně, v průběhu jízdy můžete slyšet zajímavý výklad. Každý den zahajuje vláček jízdu v 10:00 v parku u lázní Aurora, zde je i konečná zastávka.

Nastoupit můžete na jakémkoli místě a vystoupit opět na stejném místě. Během celého okruhu je zastávka i v autokempu Třeboňský ráj, kde se můžete občerstvit.

Podzimní víkendy v Třeboni

Podzimní víkendy v Třeboni

Babí léto a podzim patří na Třeboňsku a v Třeboni k nejhezčím obdobím v roce. Příroda je krásně zbarvená a klidnější tempo města je znát na každém kroku. Přesto je v Třeboni stále co dělat a co navštěvovat.

Koupání v Třeboni a v okolí

Koupání v Třeboni a v okolí

Pokud přijedete do Třeboně na letní dovolenou, nezapomeňte se zajet vykoupat do některého z rybníků či pískoven. V mimosezoně pak můžete využít kryté bazény v Třeboni, Jindřichově Hradci či Českých Budějovicích.

Třeboň IN-LINE

Třeboň IN-LINE

Vedle cykloturistiky se v posledních letech stává stále populárnější také in-line bruslení. Ani Třeboň a Třeboňsko nechce být v této oblasti sportovního vyžití pozadu a proto nabízí několik tipů pro in-line bruslaře.

Apartmán u centra města - NOVINKA -

Nabízíme ubytování hotelového typu, v klidné lokalitě Třeboně, jen 300 m od historického centra města, rybníka Svět nebo Bertiných lázní.

více

Akce na zámku 2019

Renesanční zámek je hlavním symbolem Třeboně. Najdete ho na jihozápadní straně historického centra města, 1,5 km od našeho ubytování v Třeboni Na Kopečku.

 

Jaké akce se v roce 2019 konají na zámku?

více

Kulturní akce v Třeboni v roce 2019

Během vaší dovolené v Třeboni můžete využít široké nabídky kulturních akcí. Především v jarních a letních měsících se na Třeboňsku konají nejrůznější koncerty, divadla, výstavy...

 

Jaké jsou akce v roce 2019?

více
ubytování Třeboň penzion Na Kopečkuubytování v chatě Třeboňubytování Třeboňubytování Třeboň penzionceník ubytování Třeboňkontakt ubytování Třeboňapartmán Třeboň
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím