Rybník Svět

Nejznámější rybník v Třeboni je bezesporu Svět. Leží na okraji historického centra (necelý 1,5 km od našeho ubytování v Třeboni Na Kopečku), po jeho hrázi snad nezapomene projít žádný návštěvník Třeboně, vedou po ní cyklostezky.

Je desátým největším rybníkem v Jihočeském kraji a čtrnáctým v celé České republice. Hráz je dlouhá 1400 m, vysoká 7,5 m. Vodní plocha má rozlohu 201,5 ha. Je ho hloubka je až 3 m.

Rybník byl vybudován v 16. století Jakubem Krčínem se jménem Nevděk. Kvůli jeho výstavbě bylo zbouráno Svinenské předměstí, kde se nacházela např. kaple nebo špitál, ale přesto se o stavbě rozhodlo a obyvatelé byli přestěhováni na budějovické předměstí a Hliník (dnešní ulice U Světa). Původně byl rybník mnohem větší, ale po povodni na začátku 17. století však byl rozdělen na dnešní rybníky Svět a Opatovický.

Nedaleko hlavního přístaviště se nachází ostrov, na kterém se nalézá studna. Ta stála poblíž starého kostela Sv. Alžběty ještě před stavbou rybníka. U hlavního přístaviště také stojí socha Jakuba Krčína, který tak shlíží na své dílo.

V rybníce se můžete vykoupat - na veřejné městské pláži nebo v přírodním koupališti Ostende. Najdete zde i zámecký park se známou Schwarzenberskou hrobkou. Okolo rybníka vede naučná turistická trasa "okolo Světa", která prochází lázeňským parkem. Zde můžete relaxovat nebo využít s dětmi zajímavé aktivity.

Pod hrází také najdete velká parkoviště nebo restauraci s loukou U Zlaté stoky, kde se v průběhu roku a léta konají nejrůznější akce.

Apartmán u centra města - NOVINKA -

Nabízíme ubytování hotelového typu, v klidné lokalitě Třeboně, jen 300 m od historického centra města, rybníka Svět nebo Bertiných lázní.

více
ubytování Třeboň penzion Na Kopečkuubytování v chatě Třeboňubytování Třeboňubytování Třeboň penzionceník ubytování Třeboňkontakt ubytování Třeboňapartmán Třeboň
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím