Hrady a zámky v okolí

Zámek Český Krumlov, Zámek Hluboká nad Vltavou nebo Hrad Nové Hrady a další historické památky můžete navštívit při své dovolené v našem penzionu v Třeboni. Vyrazit můžete na kole či autem, výhodou je menší vzdálenost.

  • zámeček ve Stáži nad Nežárkou
  • lovecký zámek Jemčina
  • hrad a zámek Jindřichův Hradec
  • historické centrum a památky v Českých Budějovicích

Vodní zámek Červená Lhota

Červená Lhota je renesanční vodní zámek nedaleko Jindřichova Hradce. Zámek obklopuje rybník, okolo kterého vede stezky. Po rybníce se můžete projet na lodičce. K zámku vede přístupová cesta přes kamenný most. Na zámku bylo natočeno několik filmových a televizních pohádek, např. Zlatovláska.

více informací >>

Zámek Hluboká nad Vltavou

Byl založen v polovině 13. století českým králem Přemyslem Otakarem II jako strážný hrad. Svou novogotickou podobu získal až v roce 1871 díky rodu Schwarzenbergů, kteří jej vlastnili od roku 1661. Za vlády Jana Adolfa II. Schwarzenberga a jeho chotě Eleonory získal zámek dnešní podobu. Je zde 140 bohatě vybavených místností a jedenáct věží a bašt.

Okolo zámku je rozsáhlý zámecký park v anglickém stylu s mnoha vzácnými dřevinami.

více informací >>

Zámek Český Krumlov

Město Český Krumlov patří k nejnavštěvovanějším městům Jižních Čech. Díky krásné architektuře a široké nabídce nejrůznějších aktivit. Celé historické centrum je mimořádným architektonickým skvostem, jehož význam potvrzuje zápis města na listinu světového kulturního dědictví UNESCO v roce 1992.

Zámek Český Krumlov patří mezi naše nejvýznamnější památky, v roce 1989 byl areál zámku vyhlášen národní kulturní památkou.

více informací >>

Hrad Nové Hrady

Byl postaven v první polovině 13. století a byl majetkem Vítkovce Ojíře. Roku 1359 jej koupili bratři Jan, Petr, Jošt a Oldřich z Rožmberka. Po smrti posledního Rožmberka Petra Voka v roce 1611 přešlo panství na základě dědické smlouvy do majetku pánů ze Švamberka. Buquoyové zde sídlili až do počátku 19. století. 

Na konci druhé světové války byla na hradě rudá armáda, která zničila část archiválií. V roce 2002 získal hrad do své správy Státní památkový ústav.

více informací >>

 

Klášter Zlatá Koruna

Klášter založil Přemysl Otakar II roku 1263. Během druhé světové války byl klášter zkonfiskován a přešel do vlastnictví československého státu. V roce 1955 byl prohlášen národní kulturní památkou. Nyní ho spravuje Národní památkový ústav. Zlatokurnský klášter patří k nejlépe zachovalým gotickým klášterům v Čechách.

ubytování Třeboň penzion Na Kopečkuubytování v chatě Třeboňubytování Třeboňubytování Třeboň penzionceník ubytování Třeboňkontakt ubytování Třeboňapartmán Třeboň

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout