Kostel Panny Marie Královny a sv. Jiljí

Kostel Panny Marie Královny a sv. JiljíJedná se o římskokatolický kostel, který najdete poblíž třeboňského Masarykova náměstí. Je zmiňován jako farní již roku 1280. Později se stal součástí kláštera augustiniánů a byl přestavěn, kolem roku 1380. V kostele je světoznámá Třeboňská madona z doby kolem roku 1400. Oltáře a většina ostatního zařízení jsou barokní a pocházejí z první poloviny 18. století . V křížové chodbě jsou k vidění neporušené fresky.

Náš tip:

Téměř každý den si můžete zajít na komentovanou prohlídku kostela, vždy od 15 hodin. Dozvíte se informace, které se v žádných průvodcích nedočtete.

Augustiniánský klášter

Patří k významným památkám města Třeboně. Byl založen Rožmberky v roce 1367 v sousedství kostela svatého Jiljí. Poznamenal dějiny města a zařadil se k předním centrům vzdělanosti a umělecké tvorby na jihu Čech. Klášter zde samozřejmě již nefunguje, ve velké části jeho prostor je nyní Státní oblastní archiv.

ubytování Třeboň penzion Na Kopečkuubytování v chatě Třeboňubytování Třeboňubytování Třeboň penzionceník ubytování Třeboňkontakt ubytování Třeboňapartmán Třeboň

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout