Schwarzenberská hrobka

Schwarzenberská hrobka TřeboňHrobka se nachází asi 1 km od třeboňského zámku a necelé 3 km od našeho ubytování v Třeboni.

Náš tip:

Na hrobku se můžete dostat dvěma cestami z našeho penzionu - první je přes historické centrum a hráz rybníka Svět, druhá trasa vede podél Zlaté stoky a vyústí u hráze rybníka Opatovický. Pak už je to jen kousek k hrobce.

Nebo se můžete svézt vláčkem Třeboňáčkem, nasedněte přímo na náměstí.

Hrobku nechal ji vystavět Jan Adolf II. Schwarzenberg se svou manželkou kněžnou Eleonorou. Stavba byla zahájena v roce 1874 a nejdříve byl vybudován složitý systém odvodnění vlastní hrobky, zapuštěné pod úrovní terénu.

Novogotická stavba ve tvaru pravidelného šestiúhelníků má dvě patra. Prostor kaple má zdobený oltáře z bílého pískovce, sádry a istrijského mramoru. Zvláštností hrobky je oltář, který je i v kryptě situován na jih.

V hrobce je umístěno 26 rakví. Těla jsou nabalzamovaná a uložena v dvouplášťových rakvích. Každý z členů rodu skrývá zajímavý životní příběh. Schwarzenbergové většinou umírali na nemoci, jako byl záškrt, zápal plic či tragická úmrtí.

Kaple je akusticky výborně ozvučená a konají se zde koncerty a jiné kulturní akce. Pokud u nás v penzionu Na Kopečku budete trávit svou dovolenou, určitě si udělejte výlet za návštěvou hrobky.

Návštěvní doba hrobky

Období Dny Hodiny
25. 3.–31. 5. út–ne 9.00–16.00
1. 6.–31. 8. út–ne 9.00–17.00
1. 9.–30. 10. út–ne 9.00–16.00
ubytování Třeboň penzion Na Kopečkuubytování v chatě Třeboňubytování Třeboňubytování Třeboň penzionceník ubytování Třeboňkontakt ubytování Třeboňapartmán Třeboň

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout