Za pivem na Třeboňsko

Pivovar Regent v Třeboni

pivovar Regent TřeboňPivovar najdete v centru města, mezi dvěma branami - Novohradskou a Svinenskou. Kolem pivovaru projdete k hrázi rybníka Svět, nemůžete jej minout.

Pivovar Regent má několik století dlouhou historii, byl založen v roce 1379. V současné době se vyrábí cca 80 000 hl ročně pod značkou Regent.

Každoročně se v pivovaru na přelomu července a srpna konají PIVNÍ SLAVNOSTI, které patří k nejnavštěvovanějším akcím v Třeboni.

Náš tip:

Po celý rok si můžete do pivovaru zajít na prohlídku s ochutnávkou piva, s průvodcem. Na nádvoří je nová pivní kašna s výčepními kohouty, ta se využívá při pivovarských slavnostech. Ty se konají pravidelně, každoročně na konci července a patří k nejnavštěvovanějším akcí v Třeboni.

 

Minipivovar v Jílovicích

V roce 2015 byl v nedalekých Jílovících, což je cca 20 km od našeho ubytování Třeboň Na Kopečku, otevřen minipivovar. Během prvního roku svého provozu získal několik ocenění v Čechách i v zahraničí, jako např. Zlatá pivní pečeť 2016. Pivovar vaří světlé výčepní, světlý ležák a polotmavý speciál. Všechna piva jsou nefiltrovaná a vyráběná tradičními českými postupy.

Mimo vlastnoručně vařené pivo pivovar nabízí možnost jízdy na koních a výuku v jezdeckém klubu. 

Vesnička Jílovice leží 6 km východně Borovan a 17 km od Třeboně, má necelých 1000 obyvatel.

Pivovar můžete navštívit, ochutnat pivo a prohlédnout si obrázkovou prohlídku.

Adresa pivovaru: Jílovice 147, 373 32 Jílovice

ubytování Třeboň penzion Na Kopečkuubytování v chatě Třeboňubytování Třeboňubytování Třeboň penzionceník ubytování Třeboňkontakt ubytování Třeboňapartmán Třeboň
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím