Cykloturistika v Třeboni - ubytování pro cyklisty

Díky rovinaté krajině Třeboňska a rozsáhlým lesům je cykloturistika velice oblíbenou aktivitou. Kde jinde v Čechách najdete tak hustou síť cyklostezek jako zde, na Třeboňsku? Jízda na kole přes staleté hráze rybníků a přes malebné vesničky vás určitě nadchne. Pojďte se tedy nechat zlákat pozvánkou na výlet krajinou rybníků.

V našem rodinném penzionu Na Kopečku nabízíme ubytování pro cykloturisty, kteří u nás najdou komfortní zázemí - úschovu kol a možnost opravit si kolo po celodenním výletu.

V těsné blízkosti penzionu se můžete napojit na několik cyklostezek, jedna z nich vede přímo do centra města.

 

Naučné cyklostezky

V Třeboni a okolí najdete řadu značených cyklotras. Kromě nich je však na Třeboňsku i několik cyklistických naučných stezek. Jedná se o stezky, které vás blíže seznámí se zdejší přírodou a s historií této oblasti.

Doporučujeme navštívit

 • Jednou z nejznámějších cyklistických stezek je stezka Okolo Třeboně, která je dlouhá 39 km a tvoří ji 22 zastávek s informačními tabulemi, začíná i končí v Třeboni.
 • Další známou stezkou je Rožmberk. Ta je dlouhá 22 km, má 8 zastávek, začíná v Třeboni na hrázi rybníka Svět a končí ve Staré Hlíně.
 • Historicky-naučná cyklistická stezka Pamětí Vitorazska začíná i končí v Nových Hradech a její trasa měří 89 km. Celkem má 29 zastávek.

Zde si můžete stáhnout letáčky s tématickými cyklostezkami Třeboňska:

 

 

Cyklotrasy v okolí Třeboně

Město Třeboň a jeho okolí nabízí hned několik značených cyklistických tras. Přímo městem Třeboň prochází dálková cyklotrasa Rožmberského dědictví, která je součástí stezek Greenway Praha – Vídeň. Souběžně s touto cyklotrasou vede v okolí Třeboně také trasa Třeboňsko – Waldviertel. Ta navazuje na trasy v příhraniční rakouské oblasti Waldiertel.

Cyklostezky značené číselně v mapách

 • Cyklotrasa č. 122 Třeboň - Chlum u Třeboně - České Budějovice
 • Cyklotrasa č. 1034 Třeboň - Nové Hrady/Nakolice
 • Cyklotrasa č. 1096 Třeboň - České Budějovice
 • Cyklotrasa č. 1011 Třeboň - Klikov - Lutová
 • Cyklotrasa č. 322 Třeboň - Chlum u Třeboně - Staňkov a zpět
 • Cyklotrasa č. 341 Třeboň - Chlum u Třeboně České Velenice a zpět
 • Cyklotrasa č. 1035 Třeboň - Lutová - Stříbřec - Stará Hlína - Rožmberk - Třeboň

 

Další tipy na výlety na kolech

 • Stezkou Emy Destinové - trasa dlouhá 48 km - okruh z Třeboně přes Stráž nad Nežárkou
 • Na kole po okolí třeboňských rybníků - trasa dlouhá 64 km - Třeboň - Nové Hrady
 • Ze Slavonic do Třeboně - trasa dlouhá 77 km - Slavonice - Třeboň
 • Pamětí Vitorazska – historickonaučná cyklostezka (89 km).
 • Greenway Rožmberského dědictví – dálková cyklotrasa procházející Třeboní a dalšími obcemi.
 • Třeboňsko-Waldviertel – cyklostezka navazující na cyklotrasy v příhraniční rakouské oblasti Waldviertel.

Více informací o cyklistických výletech na Třeboňsku získáte na www.trebonsko.cz

 

Cyklotrans - zelená linka

Využijte služeb Cyklotrans při plánování vašich cyklistických výletů. Jedná se o dopravní systém zajišťující přepravu cyklistů a pěších turistů v jižních Čechách.

Stezka zdraví Třeboň - Hrádeček

Stezka zdraví Třeboň - Hrádeček

Vydejte se na krásnou procházku nejbližším okolím našeho penzionu, která vás zavede do centra města trochu jinou cestou. Zeptejte se nás, kde se na cestu napojit, je to kousek za naším penzionem. Vidět můžete zajímavá místa a přitom si trochu protáhnout tělo.

Stezkou Emy Destinové

Stezkou Emy Destinové

Stezka je dlouhá zhruba 41 km. Nedaleká Stráž nad Nežárkou (cca 8 km od našeho penzionu) je spjatá světoznámou českou operní pěvkyní Emou Destinovou, kde nacházela své štěstí, inspiraci, ale i útočiště.

Cyklostezka Okolo Třeboně

Cyklostezka Okolo Třeboně

Jedna z nejznámějších cyklistických stezek Okolo Třeboně, je dlouhá 39 km a tvoří ji 22 zastávek s informačními tabulemi, začíná i končí v Třeboni.

Greenway Rožmberského dědictví

Třeboňskem prochází červená stezka, tzv. Greenway Rožmberského dědictví, která vás vede krajinou rybníků, krásných zámků či hradů, či i malebných vesniček s rysy venkova.

Naučné stezky na Třeboňsku

Naučné stezky na Třeboňsku

Červené blato, Cesta kolem Světa, Rožmberk, Velký Lomnický, Veselské pískovny a další...

Apartmán u centra města - NOVINKA -

Nabízíme ubytování hotelového typu, v klidné lokalitě Třeboně, jen 300 m od historického centra města, rybníka Svět nebo Bertiných lázní.

více

Brány památek dokořán 27.dubna 2019

Brány památek do kořán je akce konaná po celé ČR. Touto akcí se město Třeboň připojuje k ostatním členským městům Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska, aby společně během měsíce dubna oslavily Mezinárodní den památek a historických sídel.

více

VELIKONOCE 2019 v Třeboni - ubytování

Přijeďte si do Třeboně užít jarní počasí a Velikonoční svátky. V letošním roce Velikonoce vycházejí téměř na konec dubna, navíc již v pátek 19.4. je státní svátek a tedy volno. Ideální pro prodloužený víkend na kolech.

 

20. dubna se na Masarykově náměstí bude konat tradiční akce KVĚTINOVÁ TŘEBOŇ, kde najdete květinové trhy s nabídkou zahradnického a zahrádkářského sortimentu.

Co dělat v Třeboni?

více

Dubnové akce v Třeboni 2019

V dubnu na Třeboňsku začíná to pravé jaro, cyklostezky už jsou připravené pro první cyklisty. Ve druhé polovině měsíce a přivítá jaro tradiční akce Květinová Třeboň a výstava květin Amarylis na zámku.

 

Navíc jsou v tomto měsíci Velikonoce, které nabízejí den volna navíc. To vychází na 22.4.2019 - pondělí Velikonoční. Přijet můžete i s dětmi, které mají prázdniny ještě před víkendem - ve čtvrtek a v pátek.

 

Na konci měsíce se pak koná tradiční Pálení čarodějnic v Třeboni a okolí.

více

Kulturní akce v Třeboni v roce 2019

Během vaší dovolené v Třeboni můžete využít široké nabídky kulturních akcí. Především v jarních a letních měsících se na Třeboňsku konají nejrůznější koncerty, divadla, výstavy...

 

Jaké jsou akce v roce 2019?

více

Rezervace ubytování pro rok 2019

Jaké jsou termíny akcí pro rok 2019?

Už nyní si můžete rezervovat ubytování v Třeboni na léto 2019.

Vybírat můžete z atraktivních volných termínů. Ubytování od 300 Kč za osobu.

 

více
ubytování Třeboň penzion Na Kopečkuubytování v chatě Třeboňubytování Třeboňubytování Třeboň penzionceník ubytování Třeboňkontakt ubytování Třeboňapartmán Třeboň
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím