Rybník Svět

Nejznámější rybník v Třeboni je bezesporu Svět. Leží na okraji historického centra (necelý 1,5 km od našeho ubytování v Třeboni Na Kopečku), po jeho hrázi snad nezapomene projít žádný návštěvník Třeboně, vedou po ní cyklostezky.

Je desátým největším rybníkem v Jihočeském kraji a čtrnáctým v celé České republice. Hráz je dlouhá 1400 m, vysoká 7,5 m. Vodní plocha má rozlohu 201,5 ha. Je ho hloubka je až 3 m.

Rybník byl vybudován v 16. století Jakubem Krčínem se jménem Nevděk. Kvůli jeho výstavbě bylo zbouráno Svinenské předměstí, kde se nacházela např. kaple nebo špitál, ale přesto se o stavbě rozhodlo a obyvatelé byli přestěhováni na budějovické předměstí a Hliník (dnešní ulice U Světa). Původně byl rybník mnohem větší, ale po povodni na začátku 17. století však byl rozdělen na dnešní rybníky Svět a Opatovický.

Nedaleko hlavního přístaviště se nachází ostrov, na kterém se nalézá studna. Ta stála poblíž starého kostela Sv. Alžběty ještě před stavbou rybníka. U hlavního přístaviště také stojí socha Jakuba Krčína, který tak shlíží na své dílo.

V rybníce se můžete vykoupat - na veřejné městské pláži nebo v přírodním koupališti Ostende. Najdete zde i zámecký park se známou Schwarzenberskou hrobkou. Okolo rybníka vede naučná turistická trasa "okolo Světa", která prochází lázeňským parkem. Zde můžete relaxovat nebo využít s dětmi zajímavé aktivity.

Pod hrází také najdete velká parkoviště nebo restauraci s loukou U Zlaté stoky, kde se v průběhu roku a léta konají nejrůznější akce.

Apartmán u centra města - NOVINKA -

Nabízíme ubytování hotelového typu, v klidné lokalitě Třeboně, jen 300 m od historického centra města, rybníka Svět nebo Bertiných lázní.

více

Akce na zámku 2019

Renesanční zámek je hlavním symbolem Třeboně. Najdete ho na jihozápadní straně historického centra města, 1,5 km od našeho ubytování v Třeboni Na Kopečku.

 

Jaké akce se v roce 2019 konají na zámku?

více

Třeboňský divadelní festival 2019

V letošním roce můžete navštívit již 15. ročník Třeboňského divadelního festivalu. Jako každý rok, tak i letos můžete navštívit opravdu skvělé divadelní kusy, uvidíte např. Jaroslava Duška, Veroniku Žilkovou či Jiřího Bartošku.

 

Od června do září si můžete vybrat ze šesti divadelních her, jedna z nich je určena i pro děti.

více

Kulturní akce v Třeboni v roce 2019

Během vaší dovolené v Třeboni můžete využít široké nabídky kulturních akcí. Především v jarních a letních měsících se na Třeboňsku konají nejrůznější koncerty, divadla, výstavy...

 

Jaké jsou akce v roce 2019?

více
ubytování Třeboň penzion Na Kopečkuubytování v chatě Třeboňubytování Třeboňubytování Třeboň penzionceník ubytování Třeboňkontakt ubytování Třeboňapartmán Třeboň
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím