Hrad Nové Hrady

Městečko Nové Hrady leží jihozápadně od Třeboně, 31 km od našeho ubytování Třeboň Na Kopečku. Ve městě můžete navštívit hrad a zámek.

Hrad byl postaven v první polovině 13. století a byl majetkem Vítkovce Ojíře. Roku 1359 jej koupili bratři Jan, Petr, Jošt a Oldřich z Rožmberka. Po smrti posledního Rožmberka Petra Voka v roce 1611 přešlo panství na základě dědické smlouvy do majetku pánů ze Švamberka. Buquoyové zde sídlili až do počátku 19. století. 

Na konci druhé světové války byla na hradě rudá armáda, která zničila část archiválií. V roce 2002 získal hrad do své správy Státní památkový ústav. Areál nádvoří je přístupný bezbariérově.

Na nádvoří je studna, která patří k nejhlubším středověkým studnám na jihočeských hradech.

Můžete navštívit 5 prohlídkových okruhů.

Expozice připomíná historii rodu Buquoyů od příchodu zakladatele rodové větve v Čechách Karla Bonaventury Buquoye až po výstavbu nového zámku na předměstí Nových Hradů a založení přírodně krajinářského parku v Tereziině údolí. Většina místností byla rekonstruována na základě kvašů se zobrazením interiérů nového zámku z poloviny 19. století.
V druhém okruhu se vám nabídne pohled do bytu panského úředníka, časově situovaného do počátku dvacátého století.

 

Zámek je veřejnosti nepřístupný, ale zámecké divadlo a reprezentační sály jsou často využívány k pořádání vědeckých konferencí, výstav, koncertů, přednášek a svateb.

Ve městě můžete také navštívit

 • Hrobka Buquoyů
 • Rezidence
 • Klášter Božího Milosrdenství Rodiny Panny Marie
 • Terčino údolí
 • NPR Červené blato
 • NPP Hojná voda
 • PP Přesličkový rybník
 • Horní Stropnice
 • tvrz Cuknštejn
 • hrad Nové Hrady
 • Zámek Nové Hrady
 • Buquoyská rezidence (na náměstí v Nových Hradech)

 

Tak jako Třeboňsko je protkáno hustou sítí cyklostezek, tak i Novohradsko má své zajímavé okruhy. Okruhy pamětí Novohradska, Vitorazska nebo Slepičích hor.

Pokud máte raději pěší turistiku, nabízí se několik okruhů

Naučné stezky Buquoyská krajina, Novohradské příhraniční rybníky, Červené blato, Terčino údolí, Hojná Voda nebo Trhovosvinensko.


Rezervace ubytování Třeboň Na Kopečku

Srdečně vás zveme do Třeboně ke strávení krásné dovolené a poznávání historických památek, jako je např. hrad v Nových Hradech a další zajímavosti. Ubytování v Třeboni najdete v našem penzionu, který je pro vás stále připaven.

 • mobil: 602 479 870
 • e-mail: info@penzion-trebon.cz
 • Ubytování si můžete rezervovat pomocí tohoto formuláře. Vaši rezervaci vám písemně potvrdíme zpět.

Apartmán u centra města - NOVINKA -

Nabízíme ubytování hotelového typu, v klidné lokalitě Třeboně, jen 300 m od historického centra města, rybníka Svět nebo Bertiných lázní.

více

Akce na zámku 2019

Renesanční zámek je hlavním symbolem Třeboně. Najdete ho na jihozápadní straně historického centra města, 1,5 km od našeho ubytování v Třeboni Na Kopečku.

 

Jaké akce se v roce 2019 konají na zámku?

více

Třeboňský divadelní festival 2019

V letošním roce můžete navštívit již 15. ročník Třeboňského divadelního festivalu. Jako každý rok, tak i letos můžete navštívit opravdu skvělé divadelní kusy, uvidíte např. Jaroslava Duška, Veroniku Žilkovou či Jiřího Bartošku.

 

Od června do září si můžete vybrat ze šesti divadelních her, jedna z nich je určena i pro děti.

více

Kulturní akce v Třeboni v roce 2019

Během vaší dovolené v Třeboni můžete využít široké nabídky kulturních akcí. Především v jarních a letních měsících se na Třeboňsku konají nejrůznější koncerty, divadla, výstavy...

 

Jaké jsou akce v roce 2019?

více
ubytování Třeboň penzion Na Kopečkuubytování v chatě Třeboňubytování Třeboňubytování Třeboň penzionceník ubytování Třeboňkontakt ubytování Třeboňapartmán Třeboň
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím