Hluboká nad Vltavou

Městečko Hluboká nad Vltavou najdete nedaleko Českých Budějovice, cca 35 km od našeho ubytování Třeboň Na Kopečku. Největší zajímavostí města je zámek, který patří snad k nejnavštěvovanějším zámkům u nás v ČR. Hluboká nad Vltavou

V městě najdete další zajímavosti:

  • Zoo Ohrada
  • Golfové hřiště
  • Knížecí dvůr
  • Alšova jihočeská galerie
  • a jeden z nejkomplexnějších sportovně relaxačních areálů v České republice. Hřiště Adventure minigolfu se skládá z 18–ti jamek různé obtížnosti.
  • Zrcadlové bludiště - najdete zde křišťálové bludiště (z čirých skel), dětské bludiště do výšky 120 cm, zábavná křivá zrcadla i kaleidoskop. Otevřeno je do konce prázdnin denně od 10 do 19 hodin.
  • Vorařské muzeum v Purkarci - obsahuje sbírku dobových předmětů, nářadí a dokumentů. Muzeum je přístupno od dubna do října: od 9:00 do 17:00 hodin, každý den.

Přibližně dva kilometry jihozápadně od města se nachází druhý největší rybník České republiky Bezdrev, na němž se hojně provozují vodní sporty, například jachting.

Zámek byl založen v polovině 13. století českým králem Přemyslem Otakarem II jako strážný hrad. Svou novogotickou podobu získal až v roce 1871 díky rodu Schwarzenbergů, kteří jej vlastnili od roku 1661. Za vlády Jana Adolfa II. Schwarzenberga a jeho chotě Eleonory získal zámek dnešní podobu. Je zde 140 bohatě vybavených místností a jedenáct věží a bašt.

V zámku můžete navštívit: reprezentační sály, soukromé apartmány, kuchyně, věž. Okolo zámku je rozsáhlý zámecký park v anglickém stylu s mnoha vzácnými dřevinami.

 

Rezervace ubytování Třeboň Na Kopečku

Srdečně vás zveme do Třeboně ke strávení krásné dovolené a poznávání historických památek, jako je např. zámek v Hluboké nad Vltavou. Ubytování v Třeboni najdete v našem penzionu, který je pro vás stále připaven.

  • mobil: 602 479 870
  • e-mail: info@penzion-trebon.cz
  • Ubytování si můžete rezervovat pomocí tohoto formuláře. Vaši rezervaci vám písemně potvrdíme zpět.

 

Apartmán u centra města - NOVINKA -

Nabízíme ubytování hotelového typu, v klidné lokalitě Třeboně, jen 300 m od historického centra města, rybníka Svět nebo Bertiných lázní.

více

BŘEZEN 2019 v Třeboni

V měsíci březnu můžete v Třeboni navštívit Recitál Ireny Budweiserové a Jakuba Racka.

O víkendu 16. a 17. března 2019 se bude v Třeboni konat opět po roce  Poetická Třeboň

 

Ubytování v Třeboni najdete v našem penzionu, který je otevřený CELOROČNĚ.

 

více

VELIKONOCE 2019 v Třeboni - ubytování

Přijeďte si do Třeboně užít jarní počasí a Velikonoční svátky. V letošním roce Velikonoce vycházejí téměř na konec dubna, navíc již v pátek 19.4. je státní svátek a tedy volno. Ideální pro prodloužený víkend na kolech.

 

20. dubna se na Masarykově náměstí bude konat tradiční akce KVĚTINOVÁ TŘEBOŇ, kde najdete květinové trhy s nabídkou zahradnického a zahrádkářského sortimentu.

Co dělat v Třeboni?

více

Kulturní akce v Třeboni v roce 2019

Během vaší dovolené v Třeboni můžete využít široké nabídky kulturních akcí. Především v jarních a letních měsících se na Třeboňsku konají nejrůznější koncerty, divadla, výstavy...

 

Jaké jsou akce v roce 2019?

více

Rezervace ubytování pro rok 2019

Jaké jsou termíny akcí pro rok 2019?

Už nyní si můžete rezervovat ubytování v Třeboni na léto 2019.

Vybírat můžete z atraktivních volných termínů. Ubytování od 300 Kč za osobu.

 

více
ubytování Třeboň penzion Na Kopečkuubytování v chatě Třeboňubytování Třeboňubytování Třeboň penzionceník ubytování Třeboňkontakt ubytování Třeboňapartmán Třeboň
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím