Hluboká nad Vltavou

Městečko Hluboká nad Vltavou najdete nedaleko Českých Budějovice, cca 35 km od našeho ubytování Třeboň Na Kopečku. Největší zajímavostí města je zámek, který patří snad k nejnavštěvovanějším zámkům u nás v ČR. Hluboká nad Vltavou

V městě najdete další zajímavosti:

  • Zoo Ohrada
  • Golfové hřiště
  • Knížecí dvůr
  • Alšova jihočeská galerie
  • a jeden z nejkomplexnějších sportovně relaxačních areálů v České republice. Hřiště Adventure minigolfu se skládá z 18–ti jamek různé obtížnosti.
  • Zrcadlové bludiště - najdete zde křišťálové bludiště (z čirých skel), dětské bludiště do výšky 120 cm, zábavná křivá zrcadla i kaleidoskop. Otevřeno je do konce prázdnin denně od 10 do 19 hodin.
  • Vorařské muzeum v Purkarci - obsahuje sbírku dobových předmětů, nářadí a dokumentů. Muzeum je přístupno od dubna do října: od 9:00 do 17:00 hodin, každý den.

Přibližně dva kilometry jihozápadně od města se nachází druhý největší rybník České republiky Bezdrev, na němž se hojně provozují vodní sporty, například jachting.

Zámek byl založen v polovině 13. století českým králem Přemyslem Otakarem II jako strážný hrad. Svou novogotickou podobu získal až v roce 1871 díky rodu Schwarzenbergů, kteří jej vlastnili od roku 1661. Za vlády Jana Adolfa II. Schwarzenberga a jeho chotě Eleonory získal zámek dnešní podobu. Je zde 140 bohatě vybavených místností a jedenáct věží a bašt.

V zámku můžete navštívit: reprezentační sály, soukromé apartmány, kuchyně, věž. Okolo zámku je rozsáhlý zámecký park v anglickém stylu s mnoha vzácnými dřevinami.

 

Rezervace ubytování Třeboň Na Kopečku

Srdečně vás zveme do Třeboně ke strávení krásné dovolené a poznávání historických památek, jako je např. zámek v Hluboké nad Vltavou. Ubytování v Třeboni najdete v našem penzionu, který je pro vás stále připaven.

  • mobil: 602 479 870
  • e-mail: info@penzion-trebon.cz
  • Ubytování si můžete rezervovat pomocí tohoto formuláře. Vaši rezervaci vám písemně potvrdíme zpět.

 

Apartmán u centra města - NOVINKA -

Nabízíme ubytování hotelového typu, v klidné lokalitě Třeboně, jen 300 m od historického centra města, rybníka Svět nebo Bertiných lázní.

více

Akce na zámku 2019

Renesanční zámek je hlavním symbolem Třeboně. Najdete ho na jihozápadní straně historického centra města, 1,5 km od našeho ubytování v Třeboni Na Kopečku.

 

Jaké akce se v roce 2019 konají na zámku?

více

Třeboňský divadelní festival 2019

V letošním roce můžete navštívit již 15. ročník Třeboňského divadelního festivalu. Jako každý rok, tak i letos můžete navštívit opravdu skvělé divadelní kusy, uvidíte např. Jaroslava Duška, Veroniku Žilkovou či Jiřího Bartošku.

 

Od června do září si můžete vybrat ze šesti divadelních her, jedna z nich je určena i pro děti.

více

Kulturní akce v Třeboni v roce 2019

Během vaší dovolené v Třeboni můžete využít široké nabídky kulturních akcí. Především v jarních a letních měsících se na Třeboňsku konají nejrůznější koncerty, divadla, výstavy...

 

Jaké jsou akce v roce 2019?

více
ubytování Třeboň penzion Na Kopečkuubytování v chatě Třeboňubytování Třeboňubytování Třeboň penzionceník ubytování Třeboňkontakt ubytování Třeboňapartmán Třeboň
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím